Vyhľadať
Close this search box.

Otvorili sme odbor audiovizuálnej a multimediálnej tvorby

V súčasnom období silného vplyvu médií a prudkého rozvoja techniky a technológii, umožňujúcej aj laickej verejnosti vyrábať audiovizuálne diela v domácom prostredí, ponúka Základná umelecká škola v Revúcej výchovno-vzdelávací odbor Audiovizuálnej a multimediálnej tvorby, v ktorom sa jeho absolventi naučia vytvárať audiovizuálne diela spravodajského, publicistického, dokumentárneho či umeleckého charakteru. Žiaci získajú poznatky a zručnosti z oblasti produkcie rôznych audiovizuálnych žánrov a práce so súčasnými modernými technológiami. Zároveň sa naučia kriticky reflektovať mediálnu tvorbu, čím sa zvýšia ich mediálne kompetencie a nezávislosť od bezmedzného vplyvu médií.

Otvorenia tohto odboru sa zúčastnila viceprimátorka Mesta Revúca Mgr. Lucia  Medvecová, riaditeľka MsKS Ing. Karin Kilíková, ako aj Ing. Igor Kvetko, PhD. z Oddelenia školstva a športu. Dôležitým hosťom bol Ing. Škvarla Igor, prednosta Okresného úradu, ktorý spolu s riaditeľkou ZUŠ Mgr. Monikou Štepitovou DiS. art. prestrihol pásku a slávnostne otvorili triedu Audiovizuálnej a multimediálnej tvorby.

 

Realizované s finančnou podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky – program Podpora najmenej rozvinutých okresov.

Tomáš Kontra, 10.11.2023