Preskočiť na obsah

Ako Líza hľadala stratenú melódiu.

Zdieľať

Rozprávku o dievčatku, ktoré jej veľká túžba zavedie do zázračného mesta Harmónie v krajine hudobných nástrojov zahrali 21. apríla 2022 v koncertnej sále školy žiaci literárno-dramatického odboru.
Príbeh Lízy, ktorá pátra po svojej zabudnutej melódii a s obyvateľmi mesta zažije zaujímavé dobrodružstvo, sme dopoludnia odohrali pre materské škôlky a popoludní pre rodičov a verejnosť. Diváci pomáhali Líze hľadať melódiu a popri tom sa interaktívnou formou učili o hudobných nástrojoch a orchestri. Rozprávku pôsobivo hudobne dotvárala učiteľka Ľubica Beňušová hrou a zvukmi na keyboarde. Na záver zaznela ľubozvučná spoločná pieseň v podaní všetkých účinkujúcich. Rozprávku napísala a na mieru ušila pre svojich žiakov učiteľka Lucia Pribolová, na motívy knihy Peter v krajine hudobných nástrojov. Deťom sa predstavenie páčilo, no najmä hudobné nástroje, ktoré si mohli aj naživo pozrieť prehliadkou školy.
V rozprávke účinkovali:
Líza: Eliška Beňušová
Víla Fantázia, tympan: Ria Mišuráková
Detektív, dirigent: Ján Theodore Beneš
Mamka Viola, čínsky dážď: Ema Adamová
Otec Cello: Ján Liam Bendo
Husličky, stojany: Ella Vaculčiaková, Lenka Belánová, Ela Pribolová
Činel, princezná Pianino: Emma Šeševičková
Bubon, Kráľ Organ: Filip Hižnay

Mgr. Lucia Pribolová

Ďalšie články

Retro Koncert

Dňa 2.6. sa celá naša Zuška vrátila v čase. Svojim Retro koncertom divákov previedla do minulého času v hudbe, tanci a pospomínala na všetko, čo