Preskočiť na obsah

Mamám, mamkám, maminkám – koncert ku Dňu matiek

Zdieľať

Slovo MATKA je jediné, pred ktorým nemusí byť prídavné meno. Pretože keď povieš mama, znamená to všetko: dobrá, obetavá, krásna, jediná, najlepšia, najdrahšia…a to je ešte málo.

V roku, kedy si pripomína ZUŠ v Revúcej 70 rokov svojho pôsobenia sa organizátori koncertu rozhodli poňať ho trochu inak, ako je zaužívané. Tradično – netradičné spojenie všetkých piatich odborov sa stretlo s veľkým ohlasom u divákov. O čo teda šlo? O prepojenie populárnych, filmových a rozprávkových skladieb, ktoré interpretovali žiaci hudobného odboru ZUŠ s vizuálnou stránkou, t. j. dané ukážky z filmov a rozprávok boli premietané na plátno počas jednotlivých výkonov. Mamičky, babičky a prababičky si z koncertu neodnášali len záložky do knihy, ale aj hlboký umelecký zážitok a hrdosť na svoje deti. Z tohto miesta sa mi patrí poďakovať všetkým, ktorí akoukoľvek mierou prispeli k zdarnému priebehu podujatia.

Ľubica Beňušová DiS. art.

Fotografie nájdete v našej galérii.

Ďalšie články

Retro Koncert

Dňa 2.6. sa celá naša Zuška vrátila v čase. Svojim Retro koncertom divákov previedla do minulého času v hudbe, tanci a pospomínala na všetko, čo