Preskočiť na obsah

Slávnostné otvorenie ARTánku spojené s aukciou výtvarných diel

Zdieľať

V mesiaci máj sme pripravili pre priateľov našej školy viacero krásnych podujatí, jednou z nich bolo určite aj slávnostné otvorenie ARTánku, ktoré sa konalo 19. mája 2022. Do príprav sa nadšene vrhli mnohí z nás a tak s výsledkom boli spokojní všetci, ktorí si v tejto chaotickej dobe našli dosť času, aby si ho prišli vychutnať. Podujatie otvorila poďakovaním riaditeľka školy Monika Štepitová a zástupcovia hlavných sponzorov – Hypermarket TESCO a p. Peter Brezovský – prestrihli symbolickú stuhu na našom novom vytúženom ARTánku. Poobedie odštartovala kapela Jazzin mood pozostávajúca z učiteľov a bývalých žiakov ZUŠ. Hudobným číslom príjemne naladili všetkých zúčastnených na jeden z hlavných bodov programu – Aukciu výtvarných prác. V aukcii bolo viac než 50 prác žiakov výtvarného odboru zhotovených rôznymi technikami so širokým spektrom námetov. O ich kvalite svedčí aj fakt, že väčšina z nich bola vydražená a výťažok putoval mladým nádejným umelcom, ktorí môžu byť na svoju prácu právom hrdí. Pri dražení sme si užili kopec zábavy a spolupráca publika bola úžasná. V závere podvečera opäť zazneli tóny už spomínanej kapely a deti dostali možnosť sa na chvíľu stať jej súčasťou a zapojiť sa hrou na Orffové hudobné nástroje. Všetci zúčastnení sa mohli osviežiť a posilniť občerstvením, ktoré s láskou pripravili zamestnanci našej školy. V areáli školy stáli aj stánky, v ktorých sa predávali darčekové predmety potlačené prácami detí, ktoré vznikli v spolupráci s firmou RAVY. Okrem toho knižnomaľovánky s textami žiakov z literárno – dramatického odboru a tašky z dielne našich výtvarníkov. Akcia mala veľmi dobré ohlasy od detí, rodičov a priateľov školy, určite ju v budúcnosti ešte zorganizujeme.

Mgr. Zuzana Ganajová

Ďalšie články

Retro Koncert

Dňa 2.6. sa celá naša Zuška vrátila v čase. Svojim Retro koncertom divákov previedla do minulého času v hudbe, tanci a pospomínala na všetko, čo