Preskočiť na obsah

Naše odbory

Prehliadnite si odbory ktorým výučbe sa naša škola venuje. Kliknutím na obrázok prejdete na stránku daného odboru.

Základná umelecká škola Revúca - Fotograf : Martin Žiga 10r - Audiovizuálny odbor

Kliknutím na obrázok sa dostanete do sekcie hudobného odboru

Hudobný odbor

Ak vaše dieťa túži hrať na hudobnom nástroji, naši učitelia mu pomôžu zdokonaliť zručnosť v hre, podporia jeho kreativitu a neskôr aj pripravia na štúdium na konzervatóriu a iných umeleckých školách

Učitelia:

Peter Beľák, Ľubica Beňušová, Renáta Brezovská, Katarína Fašková, Denis Gono, Katarína Grendelová, Henrieta Hamarová, Milina Chalupková, Jaroslav Petr, Katarína Sušilová, Michal Šimko, Andrej Štafura, Monika Štepitová, Emília Völgyiová 

Tanečný odbor

Na tanečnom odbore získajú vaše deti správne držanie tela, pohybovú pamäť. Naučia sa ľudový, moderný, džezový aj klasický tanec. Ladné pohyby, precítenie hudby a následne zladenie tela a hudby. To vám ponúka tanečný odbor.

Učiteľ: Martina Meriačová

Litarárno-dramatický odbor

V dramatickom odbore sa deti učia improvizovať a vyjadrovať rôzne emócie v rôznych situáciách. Rozvíjame ich osobnosť, komunikáciu, pohybovú prípravu i prednes. Muzikály, vystúpenia a mnoho ďalšieho čaká vaše deti po prihlásení na tento odbor.

Učiteľ: Lucia Pribolová

Výtvarný odbor

Uchopte do ruky štetec a nechajte vaše srdce rozhodnúť o tom čo skončí na plátne alebo výkrese. Vaše dieťa môže tvoriť originálne umelecké diela, podporujeme jeho kreativitu a fantáziu. Deti sa učia rôzne techniky ako sú kresba, maľba, grafika.

Učiteľ: Zuzana Ganajová

Odbor audiovizuálnej a multimediálnej tvorby

Práca s fotoaparátom, kamerou, mikrofónom, mixážnym pultom. To všetko a omnoho viac sa naučíte v Audiovizuálnom odbore. Naučíte sa ako správe fotiť, natáčať ale aj spracovať výsledné fotografie a videá. Rovnako vás čakajú nezabudnuteľné hodiny priamo v nahrávacom štúdiu kde sa o zvuku dozviete všetko možné.

Učiteľ: Tomáš Kontra

Výučba teórie

Hudobný odbor spočíva v teoretickej a praktickej časti. Na praktických hodinách sa učíte s nástrojom hrať, cítiť hudbu, chápať ju a zdokonalovať sa v nej, kdežto výučba teórie vám pomôže pochopiť mnohé ako je jej história až po prítomnosť, naučí vás čítať noty a chápať hudbu z jej teoretickej strany. 

Budúcnosť

Štúdiom v Základnej Umeleckej Škole v Revúcej nezískate len bohaté umelecké skúsenosti. Pokiaľ sa po absolvovaní ZUŠ rozhodnete v umeleckej ceste pokračovať, absolvovanie vám prinesie mnohé výhody či už na Konzervatóriu alebo aj na vysokých školách.